УКРАЇНА

Мусульманська община України заявила про тиск після обшуку у Ісламському центрі

7 березня, 2018 17:46
УКРАЇНА/Мусульманська община України заявила про тиск після обшуку у Ісламському центрі
Зберегти
Вигляд
Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» шейх Саід Ісмагілов вважає, що обшуки в Ісламському культурному центрі, які відбулись у Києві 6 березня, є «тиском на мусульман».

Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» шейх Саід Ісмагілов вважає, що обшуки в Ісламському культурному центрі, які відбулись у Києві 6 березня, є «тиском на мусульман».

Про це Ісмагілов повідомив під час прес-конференції у Києві.

Щодо вилучення «заборонених книжок» Ісмагілов зазначив, що їх могли підкинути самі правоохоронці.

Він нагадав, що раніше схожі обшуки відбулись у Ісламських культурних центрах у Вінниці та Сумах. За його словами, за останні 2 роки відбулись 4 схожих обшуки в українських містах.

«Це систематична спрямована діяльність проти організацій мусульман в Україні. Всі ці обшуки відбувались виключно у центрах та мечетях Духовного управління мусульман України «УММА». Всі обшуки закінчувались однаково», — сказав він.

За його словами, у всіх випадках правоохоронці підкидали нібито заборонену літературу.

Йдеться про 2 книжки — «Отведение сомнений» та «Нарушения единобожия», які у 2012 році заборонив суд Одеси. Книжки, за даними правоохоронців «пропагують культ насильства та жорстокості».

«Мусульмани України стурбовані таким ставленням правоохоронців. Ніколи не повірив би, що таке можливо в Україні. Але це вже 4 обшук, було підкидання книжок на квартирах. Як  релігійний представник, я стурбований і мушу заявити про тиск», — наголосив Ісмагілов.

Також він представив записи з камер спостереження під час обшуків, які демонструють, за його словами, протиправні дії правоохоронців.

Нагадаємо, 6 березня Служба безпеки України провела обшуки в київському Ісламському культурному центрі.

За даними СБУ, обшуки проводились за дорученням органів прокуратури в рамках кримінального провадження, яке вони розслідують.

У свою чергу, у прокуратурі Києва повідомили, що слідчі дії були проведені на підставі ухвал Подільського районного суду Києва.

Пов`язані новини