Авторські колядки, флешмоб #Щедрик100challenge і трохи рок-н-ролу — Громадське Культура зібрало сім різдвяних пісень від українських музикантів.

Vivienne Mort — Спи, Ісусе, спи

Автор пісень і композитор, отець Йосип Кишакевич у 1920-х роках створював хорові композиції на поезію Олександра Олеся й Лесі Українки. Тому періоду належить і написання колядки «Спи, Ісусе, спи». Її аранжування виконав на Громадському гурт Vivienne Mort.

 

Tik Tu — Сірий котку

Для святкового випуску проекту Stage 13 гурт Tik Tu привіз з Тернополя власну жартівливу колядку.

 

Христина Соловій — Народився Бог на санях

Вірші «Різдво» і «Коляда» увійшли до збірки Богдана-Ігоря Антонича «Три перстені», виданої 1934 року. Кобзар і бард Василь Жданкін поклав цю поезію на музику, а Христина Соловій заспівала її в студії Громадського.

 

Мар’яна Головко та Денис Донцов — Добрий вечір, господарю

Співачка Мар’яна Головко та гітарист Денис Донцов надали щедрівці джазового звучання.

 

#Щедрик100challenge

До 100-річчя з часу першого виконання «Щедрика» Миколи Леонтовича запустився флешмоб — #Щедрик100challenge. Музичні колективи виконують пісню в різних аранжуваннях і передають естафету іншим. Уже зараз можна знайти версії від церковних і академічних хорів, капели бандуристів, театральних колективів, електронних музикантів та інших. Наприклад, Максим Бережнюк та Дмитро Олексієнко у «Щедрику» поєднали бітбокс і сопілку.

 

ТНМК — Різдво — Рок-н-Рол

Гурт ТНМК з різдвяними святами асоціює не тільки колядки і щедрівки, а й рок-н-рол. До свят музиканти підготували не тільки новий трек, а й концертну програму «Різдво на майдані Конго» і виступи в різдвяних концертах фестивалю «Країна Мрій».

BLOOMS CORDA — Christmas goodness

Гурт Blooms Corda про передчуття Різдва і чогось чарівного заспівав разом із дитячим хором однієї з київських шкіл.  

 

Більше різдвяної музики шукайте тут:

Щедрий вечір, добрий вечір

 

Поділитись: