МВС назвало імена, кого хочуть покарати за акцію біля ОП. Один зі згаданих вимагає спростування і вибачень від Геращенка
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував допис та відео, на якому вказують імена учасників акції на підтримку Сергія Стерненка, яких звинувачують у пошкодженні будівлі Офісу президенту. Один з учасників акції, який потрапив на відео, Роман Ратушний вимагає прибрати про нього згадку та вибачитися.
Геращенко опублікував допис 23 березня.
Він зазначив, що людей, які начебто підпалювали двері, били вікна, закликали до вчинення хуліганських дій, встановили і вони «будуть відповідати за свої вчинки».
Також Геращенко прикріпив відео, на якому назвали людей, яких підозрюють у незаконних діях на мітингу. Серед них є Владислав Сорд, якого підозрюють у побитті шибок ОП, лідер руху «Гонор» Сергій Філімонов, а також голова громадської ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний.
Аналогічне відео поширили і у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ, зазначивши, що «кожен учасник заходу, який вчиняв протиправні дії, нестиме відповідальність згідно із законом».
Роман Ратушний заявив, що подав до МВС та Антона Геращенка вимогу про спростування інформації, припинення її поширення та вибачення. Так, відео містить фото людини у масці, яку називають Ратушним, а також фото Ратушного не з акції.
Активіст вважає, що використання фото та персональних даних «має на меті створити до нього негативне ставлення» і створити враження, що він вчинив неправомірні дії, що є підстави для його кримінального переслідування. Водночас, за його словами, людина на ролику не вчиняє незаконних дій.
«Мета ролику очевидно — створити враження, що я вчинив неправомірні дії (злочин), що є підстави для мого кримінального переслідування. Тому цей ролик принижує мою честь і гідність, негативно впливає на мою репутацію», — йдеться у заяві Ратушного, яка є в розпорядженні hromadske.
Тому він вимагає спростувати, видалити її, а також вибачитися перед ним. У разі ігнорування звернення активіст обіцяє звернутися до суду.
Що це за протест і чому про нього досі говорять?
20 березня біля Офісу президента відбулася акція з вимогою звільнити засудженого Сергія Стерненка. Її учасники кидали в будівлю фаєри, підпалили табличку «Президент України» та розбили скло одних дверей Офісу президента.
Вони також вимагали звільнення підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка, а ще відставки генпрокурорки та міністра внутрішніх справ.
Після протесту затримали одного з учасників — Владислава Сорда, якого підозрюють у розбиванні скла у дверях Офісу президента. Йому оголосили підозру в хуліганстві та вже відправили під цілодобовий домашній арешт.
На цьому підозри не завершились і станом на 23 березня правоохоронці оголосили їх п'ятьом людям, зокрема лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову
В МВС вважають, що акція 20 березня не мала мирного формату, а організатори нібито заздалегідь планували спровокувати зіткнення з правоохоронцями та застосування сили при припиненні правопорушень.
Водночас нині підозрюваний співорганізатор акції Сергій Філімонов наполягає на тому, що протест був мирним.
- Поділитися: