Міністерство внутрішніх справ звинуватило чиновників держкомпанії «Укрзалізниця» у розтраті коштів, розпочате кримінальне провадження.

Міністерство внутрішніх справ звинуватило чиновників держкомпанії «Укрзалізниця» у розтраті коштів, розпочате кримінальне провадження.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Правоохоронці перевірятимуть інформацію про завищення цін на рухомий склад, у результаті якого ціна оголошеної до закупівлі партії була незаконно завищена на 185 мільйонів гривень», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що рішенням правління «Укрзалізниці» на 2017 рік передбачено придбання 5890 вантажних піввагонів на загальну суму 4,8 мільярда гривень без урахування ПДВ.

Вартість закупівлі одного піввагона визначалася на рівні від 780 до 800 тисяч гривень без ПДВ.

Однак, за даними МВС, на початку квітня службові особи «Укразалізниці» підписали протокол погодження ціни піввагону, завищеної приблизно на 76 тисяч гривень кожен.

Зазначається, що протокол чиновники держкопманії підписали за відсутності погодження всіх членів Експертної комісії, яка була створена з метою визначення вартості вагонів.

«Відтак ціна усієї оголошеної партії (2465 піввагонів) була завищена на 185 мільйонів гривень», — сказано в заяві.

Слідчими ця подія кваліфікована за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України, розпочато кримінальне провадження.

Нагадаємо, 17 травня СБУ звинуватила працівників «Укрзалізниці» у розкраданні колій на суму близько 4 млн грн.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: