Міністерство внутрішніх справ планує реалізувати 5-річну програму із закупівлі 13 українських літаків Ан-74, Ан-32 (П) та Ан-178 на загальну суму близько 450 мільйонів доларів.

Під час візиту на Харківський авіаційний завод глава МВС Арсен Аваков повідомив, що відомство реалізує цю програму спільно з державним концерном Укроборонпром.

За словами Авакова, нові літаки експлуатуватимуть рятувальники та Нацгвардія.

«Перші контракти на закупівлю двох літаків Ан-74 ТК 200 ми плануємо підписати вже за два місяці і почати навесні фінансування цієї програми», — сказав міністр, додавши, що орієнтовна вартість усієї програми — 450 мільйонів доларів.

Аваков зазначив, що в рятувальників та Нацгвардії є «суттєвий некомплект авіаційної техніки».

«У наших планах придбання 10 літаків новітньої моделі Ан-178 і однієї Ан-32 (П) для потреб ДСНС України, яку ми плануємо отримати вже цього року. Два літаки Ан-74 ТК 200 з постачанням у 2020-2021 роках для НГУ», — сказав він.

Зазначимо, що новітній український транспортний літак Ан-178 ще не запущений у серійне виробництво.

Нагадаємо, 29 травня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав від імені уряду угоду з Францією про закупівлю 55 гелікоптерів. Сума контракту становить 551 мільйон євро. Відповідну угоду Верховна Рада ратифікувала 7 червня.

Глава МВС зазначив, що ці машини використовуватиме санітарна авіація, поліція, рятувальники та прикордонники.

Наприкінці грудня Нацгвардії та ДСНС передали перші гелікоптери Airbus.

Поділитись: