Міністерство внутрішніх справ придбає 13 українських літаків Ан-178 для бійців Національної гвардії та рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, йдеться на сайті ДСНС.

«Міністерство внутрішніх справ закупить 13 українських літаків Ан-178 для бійців Національної гвардії та рятувальників ДСНС. Контракт домовилися підписати вже цієї осені. Це перші літаки з українськими та європейськими, але без російських комплектуючих. Восени буде перший демонстраційний політ нової машини. Через три роки літаки вже будуть на службі», — сказав він.

Аваков зазначив, що Ан-178 може виконувати завдання як Нацгвардії, так і ДСНС.

«Ан-178 підходить нам за всіма технічними характеристиками. Він використовуватиметься ДСНС для пожежогасіння, рятувальних операцій, а також для цілей Національної гвардії, починаючи з десантування, закінчуючи перевезеннями. Це класичний військово-транспортний літак», — сказав він.

Своєю чергою президент авіаконцерну «Антонов» Олександр Донець повідомив, що виготовлення літаків ще триває.

«Ми досягли консенсусу з технологічних моментів, пов`язаних з комплектацією цієї машини. Реальна робота над літаками вже почалася. Це буде сучасний цифровий літак з сертифікатом експлуатації», — сказав він.

Нагадаємо, в січні Арсен Аваков повідомив, що МВС планує реалізувати 5-річну програму із закупівлі 13 українських літаків Ан-74, Ан-32 (П) та Ан-178 на загальну суму близько 450 мільйонів доларів.

Раніше, 29 травня 2018 року Аваков підписав від імені уряду угоду з Францією про закупівлю 55 гелікоптерів. Сума контракту становить 551 мільйон євро.

Поділитись: