Міністерство внутрішніх справ створило Департамент захисту інтересів суспільства і держави у Національній поліції.

Про це у Нацполіції відповіли Центру протидії корупції на запит.

Інформацію про його структуру, кількісний склад, функції та повноваження називають «службовою», тому засекреченою від суспільства. 

Нагадаємо, у вересня уряд розформував Департамент захисту економіки Нацполіції. Розформування департаменту ініціював міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 23 серпня 2019 року. Він зазначив, що причиною такого рішення є передача функцій розслідування економічних злочинів до одного органу Служби фінансових розслідувань, яку в Україні все ще не створили.

Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який за президента Зеленського встиг побути секретарем РНБО. Через місяць тодішній президент Порошенко виступив за її невідкладне створення.

Президент Володимир Зеленський і представники його команди неодноразово наголошували на створенні нового незалежного органу економічної безпеки. Президент подавав законопроєкт і вимагав ухвалення його до 2020 року. 

Поділитись: