Уряд взявся за покращення військово-патріотичного виховання молоді. Що планують робити?

У Кабінеті міністрів вирішили створити робочу групу, яка розроблятиме стратегію військово—патріотичного виховання в Україні. Зокрема, планують працювати над курсами у закладах освіти, які формуватимуть військові навички.

Про це йдеться на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Рішення про створення робочої групи ухвалили на зустрічі очільників та представників органів виконавчої влади. На засіданні, зокрема, домовилися про координацію зусиль між органами державної влади щодо військово-патріотичного виховання молоді.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зазначив, що закон «Про основи національного спротиву», який набув чинності з початку року, передбачає створення у закладах освіти курсів, на яких формуватимуть базові військові навички.

Натомість міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет наголосив, що в закладах освіти вже існують ініціативи військово-патріотичного виховання. Проте, за його словами, усі вони потребують систематизації.

Зазначимо, що в українських школах уже є обов'язковий для вивчення у 10-11 класах предмет «Захист України». Його метою, зокрема, є надати учням знання та навички для оборони країни й навчити їх діяти у надзвичайних ситуаціях.

З чим це пов’язано?

1 січня 2022 року набув чинності закон «Про основи національного спротиву», який ухвалили влітку 2021-го. Він, зокрема, передбачає, що в закладах освіти мають створити відповідні курси для учнів, які сформують базові військові навички.

Також закон передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад і врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору та відповідної підготовки українців до національного спротиву.

Колишній глава президентської партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначав, що закон є частиною плану зі скасування в Україні обов'язкового військового призову. Зробити це можуть уже з 2023 року.