Минулого року з України було виведено на 2,088 мільярди гривень більше, ніж надійшло.

У лютому 2018 року платіжний баланс України звели з незначним профіцитом на суму 252 мільйони доларів. Валютні надходження до України перевищили відтік валюти, що посприяло зміцненню обмінного курсу гривні.

Про це повідомляє Національний банк України.

Перевищення надходжень валюти в Україну в лютому відбулось навіть попри сповільнення зростання українського експорту на 11%.

Основним джерелом надходження валюти в Україну стали прямі іноземні інвестиції, які становили 111 мільйонів доларів. Також зріс приплив інвестицій у державні цінні папери, переважно короткострокові.

В той же час, від початку року сальдо платіжного балансу залишається від’ємним — відплив валюти перевищив надходження на близько 200 мільйонів доларів.  

Платіжний баланс України залишається від'ємним протягом останніх років. Так, минулого року з України було виведено на 2,088 мільярди гривень більше, ніж надійшло.

Раніше в НБУ висловлювали занепокоєння суттєвим зростанням частки короткострокових інвестицій у державні цінні папери. На думку регулятора, це здатне похитнути фінансову стійкість України. В той же час, в Нацбанку зазначили, що наразі приводів для хвилювань немає.

Поділитись: