У 2017 році в Україні зафіксовано 281 порушення свободи слова.

У 2017 році в Україні зафіксовано 281 порушення свободи слова.

Про це повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, передає кореспондентка Громадського.

У більшості випадків, за словами Романюк, порушення свободи слова відбувались у вигляді перешкоджання діяльності журналіста.

Крім того, значно зросла агресія стосовно журналістів на початку 2018 року.

«Ми зафіксували ріст фізичної агресії щодо журналістів за 1-й квартал 2018-го», — заявила Романюк під час круглого столу до всесвітнього дня свободи преси.

Йохан Бір, голова Бюро Східної Європи та Центральної Азії «Репортерів без кордонів», зазначив, що за індексом свободи слова від «Репортерів без кордонів», Україна посіла 101 місце у світі серед 180 країн. На першому місці — Норвегія.

Кількість порушень свободи слова у 2017-му перевищила показник 2016 року Фото: Ангеліна Карякіна/Громадське

«Серед найбільших проблем свободи слова в Україні — не лише самі факти нападів, а й перш за все безкарність, тут варто згадати справу Шеремета. Великою проблемою лишається питання медіа-власності. Три чверті глядачів телебачення дивляться канали, що належать чотирьом власникам», — наголосив Йохан Бір.

Нагадаємо, 18 квітня перший заступник секретаря РНБО та голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський просив комітет напрацювати законодавчі зміни щодо кримінальної відповідальності «за підрив обороноздатності держави».

В Інституті масової інформації повідомили, що ініціатива про кримінальну відповідальність для журналістів «за підрив обороноздатності держави» є тиском на свободу слова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада не хоче розслідувати злочини правих груп проти журналістів — ООН

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile