Ініціатива першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Сергія Пашинського про кримінальну відповідальність для журналістів «за підрив обороноздатності держави» є потенційним тиском на свободу слова в Україні.

Ініціатива голови комітету Ради з питань нацбезпеки та оборони Сергія Пашинського про кримінальну відповідальність для журналістів «за підрив обороноздатності держави» є потенційним тиском на свободу слова в Україні.

Про це в ефірі Громадського повідомив медіаюрист Інституту Масової Інформації Максим Ратушний.

«Ініціатива є очевидним потенційним тиском на свободу слова в Україні. І це може передбачати певні складнощі для роботи журналістів на гострі теми. Також це є небезпечним в передвиборчий період», — заявив Ратушний.

Він також сказав, що така риторика Пашинського «нагадує спроби попередньої влади ввести кримінальну відповідальність за наклеп».

18 квітня перший заступник секретаря РНБО та голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський просив комітет напрацювати законодавчі зміни щодо кримінальної відповідальності «за підрив обороноздатності держави». 

Депутат Іван Винник наголосив, що відповідний законопроект запрпонують на розгляд парламенту найближчими тижнями.

5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади».

У розслідуванні, автором якого є Іван Верстюк, йдеться про те, що українські оборонні відомства налагодили незаконну схему закупки продукції за завищеними цінами. У матеріалі, зокрема фігурує народний депутат Сергій Пашинський і заступник голови РНБО Олег Гладковський.

Згодом головний редактор «Нового времени» Віталій Сич повідомив, що після публікації до офісу видання без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про «врегулювання». 

За словами Сича, адвокати погрожували та вимагали опублікувати у журналі публікацію самого Пашинського на кілька сторінок і його фото, яке журналісти мали б поставити на всю обкладинку.

Адвокат Пашинського заявляв, що депутат не має стосунку до розслідування «Нового времени».

Як повідомлялося, польська компанія Wtorplast позиватиметься до видання «Новое Время» та автора розслідування про корупцію з закупівлею військової техніки для української армії на суму понал мільйон доларів через  «шкоду діловій репутації».

Заступник міністра оборони заявив, що Укроборонпром закупив БМП у Чехії за 169 тисяч доларів, а не 205 тисяч, як йдеться у публікації «Новое время».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто і чому погрожує виданню «Новое время».

Поділитись: