Вперше у Київ прийшов формат «тижня мистецтв». З 15 по 20 червня відразу в 17 різних місцях столиці відбувається Kyiv Art Week. Організатори проклали спеціальний маршрут головними арт-майданчиками Києва, де пройдуть міжнародні конференції, арт-ярмарок та діють музейні та галерейні проекти.

Ми обрали п'ять найцікавіших місць на карті Kyiv Art Week, які варто відвідати у першу чергу.

Галерея D12: арт-ярмарок 

На Десятинній, 12 відбудеться великий арт-ярмарок, де на площі 3500 квадратних метрів відкриються одразу 20 галерей східноєвропейського регіону. Для тижня мистецтв кожна з них відібрала роботи найкращих, на їхню думку, художників, тому організатори називають подію «концентрованою презентацією останніх трендів сучасного східноєвропейського мистецтва».

Окрім галерей, на ярмарку можна буде подивитися на колекцію Арт-фонду українського колекціонера Ігоря Воронова. Серед іншого, буде представлено бронзовий гарнітур роботи швейцарця Дієго Джакометті.

Бронзовий гарнітур, створений Дієго Джакометті

Музей Ханенків: «Art&Science. Наука про мистецтво» 

Експериментальна виставка в музеї Ханенків присвячена самій роботі музеїв. На ній з’являться 18 робіт, які раніше не виставляли для загалу. В експозиції покажуть процес, що відбувається за лаштунками — ідентифікацію картини, роботу експертів та її результати.  За словами організаторів, відвідувачі побачать «мистецький детектив із зав’язкою, слідчими діями та щасливим фіналом».


«Мистецький Арсенал»: ​виставка сучасного мистецтва Грузії 

У «Мистецькому Арсеналі» покажуть частину робіт проекту «Непередбачена археологія місцевості» грузинського майстра Левана Міндіашвілі. Особливістю його творчості є масштабність — розмір його картин та скульптур можна буде оцінити на тлі простору «Арсеналу». Куратор виставки — Чарльз Меревезер, що також курував Сіднейську бієнале 2006 року.

На додачу до робіт Міндіашвілі, можна буде побачити твори Ани Шандунелі, Джіо Сумбадзе, Ніно Зіракашвілі, Джорджі Табатасзе, Давіда Мескі та Тамарі Мчедлішвілі.

Робота з виставки сучасного грузинського мистецтва «Формування ідентичності»

Музей історії Києва: проект «Мене тут нема»

Спецпроект «Мене тут нема» арт-гурту GORSAD відкрився в музеї історії Києва. Він висвітлює процес формування та розвитку субкультур. Куратором виступає Андрій Сігунцов, що представить і серію робіт у жанрі глітч-арт. Окрім нього, презентують фотороботи Майї Іви й Антона Шебетка, інсталяцію Назара Шешуряка, короткометражний фільм і перформанс Саші Нікітіної та серію індустріальних фотографій анонімної групи inndie_rage.

Виставка діятиме з 15 до 28 червня.

Фото зі спецпроекту «Мене тут нема» арт-гурту GORSAD

Музей російського мистецтва: «Сади срібного століття» та колекція Давида Сигалова  

У Національному музеї російського мистецтва відбудуться одразу дві виставки — «Сади срібного століття» та виставка колекції Давида Сигалова.

Перша приурочена до 160-річчя від дня народження Врубеля та присвячена образу саду в творчості художників кінця XIX і початку ХХ ст. Окрім робіт Врубеля, будуть виставлені картини Віктора Борисова-Мусатова, Бориса Кустодієва, Зінаїди Серебрякової, Олександра Бенуа, Костянтина Коровіна, Костянтина Сомова та інших.

Друга виставка — презентація колекції Давида Сигалова, присвячена 30-річчю її надходження до Київського музею російського мистецтва. Вона налічує понад 30 творів живопису та графіки. Окрім них, на Kyiv Art Week покажуть документальні матеріали про самого колекціонера.


Борис Кустодієв. Натюрморт з фазанами

Поділитись: