ENRU

Митники з початку року виявили 18,6 тисяч порушень на 752 млн грн

За 5 місяців 2018 року митниці Державної фіскальної служби виявили 18,6 тисяч порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на загальну суму 752 мільйони гривень.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Там також зазначають, що кількість виявлених митних порушень збільшилась на 69% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

За результатами оформлених протоколів митники нарахували 9,2 мільярди гривень штрафів, що у 2,7 рази більше ніж за перші 5 місяців 2017 року.

«У майже 2,2 тис. справ тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 266 млн. грн. Так, найбільше вилучено промислових товарів — на 123,4 млн. грн. Сума вилучених продовольчих товарів склала 62,6 млн. грн., валюти — 39,8 млн. грн», — повідомляють в ДФС.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що щорічні втрати бюджету від контрабанди товарів в Україну сягають 4 мільярди доларів.

20 червня Кабінет міністрів ухвалив стратегію боротьби з контрабандою. До її реалізації долучаться Міністерство внутрішніх справ, Генеральна прокуратура, Державна фіскальна служба та Національна поліція.

Нагадаємо, 8 грудня 2017 року Верховна Рада ввела обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України при самостійному перетині кордону і поштової пересилки.

Згідно із законом, посилок може бути максимум 3 протягом одного місяця «сумарною фактурною вартістю» до 150 євро кожна. Починаючи з четвертої, посилки будуть обкладатися податком, митом і акцизом. 

На початку 2018 року обмеження на міжнародні поштові посилки відтермінували до січня 2019 року.

Також в ДФС розробили механізм контролю за посилками.