Міністерство закордонних справ Ізраїлю виступило із засудженням публічного вшанування ідеологів Українського національного руху, яких відомство називає антисемітськими.

Про це йдеться в заяві відомства, повідомляє посольство Ізраїлю в Україні.

«Особи, відповідальні за вбивство євреїв під час Голокосту та в погромах, а також антисемітські ідеологи Українського національного руху останнім часом стали предметом публічного вшанування в Україні», — йдеться у повідомленні.

У відповідь на це МЗС Ізраїлю «висловлює засудження цих явищ».

«Збереження пам’яті про Голокост та боротьбу з антисемітизмом — включаючи вшанування антисемітів та вбивць євреїв — не є внутрішньою справою жодної країни.

Навпаки, це основний обов'язок та відповідальність кожного ізраїльського дипломата.

Це є проявом спільного морального обов'язку перед Ізраїлем та його багатьма союзниками по всьому світу», — наголосили у відомстві.

Раніше посли Польщі та Ізраїлю виступили з критикою вшанування Львівською міською радою лідера ОУН Андрія Мельника, письменника Івана Липи та його сина, одного з ідеологів українського націоналізму Юрія Липи. Також вони розкритикували те, що КМДА 1 січня на своїй будівлі «виставила банер із зображенням Степана Бандери».

Згодом посольство Польщі розкритикувало заяву речниці МЗС України Катерини Зеленко про вказаних діячів ОУН і УНР, яка була відповіддю на критику послів Польщі та Ізраїлю.

А МЗС України через цю критику викликало посла Польщі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile