У Києві 1 січня відбулася традиційна смолоскипна хода, присвячена дню народження очільника ОУН Степана Бандери. Цього року відзначається його 111 річниця.

Як повідомляє кореспондент hromadske, у ході взяли участь близько 1000 осіб.

Смолоскипна хода розпочалася о 18:00 у парку Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзареві. Вона рушила до Київської міської державної адміністрації. Учасники тримали в руках плакати та фаєри.

Серед учасників акції, зокрема, були представники партії «Всеукраїнське об’єднання Свобода», «Конгрес українських націоналістів» та «Правого сектору». Ходу супроводжував оркестр.

Учасники вигукували: «Степанові Бандері тричі: слава, слава, слава» та «Наша земля — наші герої».

Столична поліція не зафіксувала порушень громадського порядку під час ходи. Публічну безпеку та порядок забезпечували 250 правоохоронців.


Нагадаємо, минулого року у смолоскипній ході, присвяченій дню народження Бандери, взяли участь близько 2000 людей.

Учасники акції, зокрема представники партії «Всеукраїнське об’єднання Свобода» та праворадикальної організації С14, зібрались біля пам'ятника Кобзарю в парку Тараса Шевченка, після чого смолоскипною ходою пішли на Майдан Незалежності, де відбулося віче.

Степан Бандера — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття.

Поділитись: