Міністерство закордонних справ України назвало наміри окупаційної влади Криму передати майно Меджлісу Духовному управлінню мусульман — цілеспрямованою політикою дискримінації кримськотатарського народу.

Духовне управління мусульман у МЗС називають організацією, «керованою з Москви».

«МЗС України заявляє про неприпустимість намірів російської окупаційної влади передати власність Меджлісу кримськотатарського народу керованому з Москви «Духовному управлінню мусульман Криму». Це є продовженням цілеспрямованої дискримінаційної політики окупаційної влади щодо кримських татар — корінного народу Криму», — йдеться у заяві МЗС.

У міністерстві також знову закликали припинити переслідування активістів у Криму, а також звільнити утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу.

Нагадаємо, делегати національного зібрання кримських татар (Курултаю) в анексованому Криму попросили передати майно забороненого Росією Меджлісу Духовному управлінню мусульман.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв зазначив, що більшу частину нерухомості Меджлісу купили на пожертви українців з Туреччини, США та Румунії.Також він вказав, що після деокупації Криму, «відновлять усе», що забрали в Меджлісу.

«Усе, що в нас будуть забирати — ми сприймаємо спокійно. Після повернення Криму — все відновимо», — сказав Джемілєв.

Зазначимо, 19 квітня 2016 мін’юст Росії заборонив Меджліс в Криму через «екстремізм». Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що заборону діяльності Меджлісу в анексованому Криму можна прирівняти оголошенню війни кримськотатарському народу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile