Міністерство закордонних справ України рекомендує українцям, які планували поїхати до Іраку, утриматися від поїздки.

Про це заявили у консульській службі МЗС.

Відомство рекомендує не їздити до Іраку без нагальної потреби «у зв’язку з масовими антиурядовими протестами у Багдаді та суттєвим погіршенням безпекової ситуації в країні, а також неспроможністю іракських правоохоронних органів забезпечувати належний захист на території Іраку іноземних громадян».

Також МЗС рекомендує покинути Ірак тим українцям, які зараз перебувають у цій країні.

«За відсутності можливості безпечно виїхати з країни, рекомендуємо не залишати місць проживання та відстежувати повідомлення українських і міжнародних ЗМІ, місцевих органів влади про розвиток ситуації», — йдеться у повідомленні.

Також у відомстві порадили звертатися до посольства України в Іраку в разі виникнення надзвичайної ситуації, загрози життю та здоров’ю.

Контакти посольства: тел.: +964 780 986 51 70, електронна пошта: [email protected] Також можна звернутися на «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238 16 57, адреса електронної пошти [email protected]

Нагадаємо, 5 жовтня повідомлялось, що кількість загиблих під час антиурядових акцій протесту в Іраку зросла до 60.

Раніше влада Іраку відключила інтернет на 75% території країни через протести.

Стихійні протести спалахнули в Іраку 1 жовтня на тлі розчарування через високий рівень безробіття в країні та хронічну корупцію. Ці протести розглядають як перший великий виклик уряду прем'єра Адель Абделя Махді за майже рік з часу його приходу до влади.

Поділитись: