МЗС Туреччини викликало посла Франції через «пропаганду тероризму» в Парижі

Член курдської громади розмахує курдським комуністичним прапором біля барикади у вогні на місці стрілянини у Парижі, 23 грудня 2022 року
Член курдської громади розмахує курдським комуністичним прапором біля барикади у вогні на місці стрілянини у Парижі, 23 грудня 2022 рокуAP Photo / Lewis Joly

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало посла Франції Ерве Магро, заявивши про «чорну пропаганду» проти Туреччини на тлі протестів у Парижі.

Про це повідомляє Anadolu Agency з посиланням на дипломатичні джерела.

В Анкарі заявили, що «філії терористів PKK/PYD/YPG» розпочали «чорну пропаганду» проти Туреччини, а офіційні особи та деякі політики з французького уряду «стали інструментом цієї пропаганди» під час протестів у Парижі.

Згідно з джерелами, турецькі посадовці заявили, що уряду та громадськості Франції «було б корисно точно проаналізувати» насильницькі інциденти на вулицях Парижа.

Анкара заявила, що очікує від Франції «здорового глузду» та що та «не дасть терористичній організації продовжувати реалізацію своїх підступних планів».

Про що йдеться?

23 грудня у Парижі спалахнули протести після смертельної стрілянини по ​​курдському культурному центру. Тоді 69-річний чоловік відкрив вогонь по групі людей, вбивши трьох та поранивши стільки ж.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен заявив журналістам, що нападник явно був націлений на іноземців. Сам чоловік згодом зізнався в «патологічній ненависті до іноземців».

Після допиту підозрюваного слідчі додали до початкових звинувачень у вбивстві та насильстві зі зброєю расистський мотив. З підозрюваного згодом зняли запобіжний захід за станом здоров’я та доправили його до психіатричної лікарні.

Члени курдської громади у Парижі вийшли на протест після смертельної стрілянини. Речник центру Агіт Полат звинуватив французьку владу в тому, що вона «знову не захистила» їх, та назвав цю стрілянину терористичною атакою.

Активісти приходили на акції із прапорами Робітничої партії Курдистану (PKK) — організації, яку Анкара вважає терористичною.

Під час протестів курдів у центрі Парижа між мітингувальниками та правоохоронцями сталися сутички: було перекинуто та підпалено автівки, правоохоронцям довелося застосувати димові шашки, сльозогінний газ. Поліція арештувала 11 людей. Поранення отримав 31 поліцейський та один протестувальник.

Речник асоціації Курдської демократичної ради у Франції Беріван Фірат заявив, що повз демонстрацію проїхали провокатори з турецьким прапором. За його словами, це й спровокувало курдів.