Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зустрівся в Ужгороді з керівниками організацій закарпатських угорців та очільниками історичних церков для узгодження точок зору.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зустрівся в Ужгороді з керівниками організацій закарпатських угорців та очільниками історичних церков для узгодження точок зору.

Він заявив, що новий закон України «Про освіту» «суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Саме тому міністр планує ініціювати 16 жовтня на нараді голів МЗС країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд цієї угоди.

Сійярто також стверджував, що закон про освіту створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.

Після обговорення стану речей із очільниками угорської нацменшини політик заявив, що сторони дійшли однозначного висновку про те, що чинний закон про освіту унеможливлює діяльність угорських шкіл і відбирає уже здобуте право навчатися рідною мовою учням середніх та старших класів. Цим самим Україна порушує всі раніше взяті на себе міжнародні зобов’язання, твердив міністр.

Сійярто водночас висловив задоволення розмовою з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, який виступив на захист прав угорців Закарпаття, що становлять 12% населення області.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освітуПАРЄ розгляне український закон про освіту 12 жовтня.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile