УКРАЇНА

МЗС Угорщини викликало українського посла через закон про освіту

22 вересня, 2017 10:57
УКРАЇНА/МЗС Угорщини викликало українського посла через закон про освіту
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав посла України в Угорщині Любов Непоп у міністерство на понеділок, 11 вересня, через нещодавно схвалений закон про освіту.

Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав посла України в Угорщині Любов Непоп у міністерство на понеділок, 11 вересня, через нещодавно схвалений закон про освіту.

Про це повідомив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, передає «Радіо Свобода».  

За його словами, угорський міністр має намір особисто повідомити, що вважає новий український закон «соромом і ганьбою».

Сійярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, також Угорщина віднині не підтримуватиме важливі для України рішення.

На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт порушуватиме питання щодо внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту, додав Менцер.

Він так само зазначив, що за особистою вказівкою Пейтера Сійярто угорська дипломатія перешкоджатиме Україні в реалізації важливих для неї справ на міжнародній арені.

Менцер пояснив, що причинами цього рішення Сійярто, з одного боку, стали такі зміни в українському законі про освіту, які унеможливлюють здобуття нацменшинами України, включно зі 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти рідною мовою.

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини