У Міністерстві закордонних справ України вимагають від Росії надати доступ до українського політв'язня Миколи Карпюка, до якого 16 червня не пустили українського омбудсмена.

Міністерство закордонних справ України висловили протест Росії через недопуск українського омбудсмена до українського політв'язня Миколи Карпюка.

Про це у своєму Twitter повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

«Росія продовжує свою «гру». Попри домовленості омбудсмену Людмилі Денісовій відмовили у зустрічі з Карпюком. Висловлюємо протест, вимагаємо доступу», — зазначила Беца. 

Нагадаємо, 16 червня уповноважену з прав людини Верховної Ради  Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Миколи Карпюка, який утримується у в'язниці російського міста Владимир.

Напередодні Денісова вирушила у в'язницю до російського міста Владимир, де утримується Карпюк.

Нагадаємо, український політв'язень Микола Карпюк у свій день народження закликав українців не їхати на Чемпіонаті світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Дивіться також останнє слово Карпюка та Клиха в російському суді у Чечні.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile