ENRU

МЗС України закликає допустити омбудсмена до політв'язня Карпюка

Міністерство закордонних справ України висловили протест Росії через недопуск українського омбудсмена до українського політв'язня Миколи Карпюка.

Про це у своєму Twitter повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

«Росія продовжує свою «гру». Попри домовленості омбудсмену Людмилі Денісовій відмовили у зустрічі з Карпюком. Висловлюємо протест, вимагаємо доступу», — зазначила Беца. 

Нагадаємо, 16 червня уповноважену з прав людини Верховної Ради  Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Миколи Карпюка, який утримується у в'язниці російського міста Владимир.

Напередодні Денісова вирушила у в'язницю до російського міста Владимир, де утримується Карпюк.

Нагадаємо, український політв'язень Микола Карпюк у свій день народження закликав українців не їхати на Чемпіонаті світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Дивіться також останнє слово Карпюка та Клиха в російському суді у Чечні.