Міністерство закордонних справ України висловило протест через те, що болгарський парламент — Народні збори — ухвалив постанову щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні, у якій закликав український уряд переглянути рішення про розділення Болградського району Одеської області, де проживають болгари.

Про це повідомили в пресслужбі МЗС України.

«Для нас абсолютно неприйнятні спроби втручання іноземної держабюви у внутрішні справи України», — йдеться у повідомленні.

Водночас у МЗС зазначили, що захист прав і свобод представників усіх нацменшин, зокрема й болгарської, є одним з пріоритетів діяльності української влади і здійснюється згідно з Рамковою конвенцією Ради Європи про захист національних меншин 1995 року.

«Питання Болградського району буде вирішено відповідно до українського законодавства з урахуванням позиції місцевих жителів, у т. ч. чисельної болгарської громади», — повідомили у міністерстві.

Раніше повідомлялось, що 109 депутатів Народних зборів Болгарії проголосували за постанову, у якій висловили категоричну незгоду із запланованими адміністративно-територіальними змінами й закликали уряд Болгарії вжити всіх можливих дій перед урядом України для забезпечення збереження цілісності болгарської громади в Болградському районі.

Болгарські депутати мають на увазі проєкт перспективного плану формування територій громад Одеської області, оприлюднений у квітні 2020 року. Відповідно до нього, на території нинішнього Болградського району мають бути створені три громади — Болградська, Кубейська і Криниченська.

Поділитись: