Світ

МЗС України закликало посилити тиск на РФ через рішення суду в бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»

МЗС України
Світ/МЗС України закликало посилити тиск на РФ через рішення суду в бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням суду РФ щодо фігурантів бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» та закликало міжнародну спільноту посилити тиск на Росію.

«Україна не буде мовчки спостерігати за цією практикою РФ і надалі використовуватиме всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення своїх співгромадян. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та звільнення незаконно утримуваних громадян України», - зазначили в МЗС.

Також в заяві наголосили, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу.

Нагадаємо, 24 грудня Північно-Кавказький окружний воєнний суд виніс вирок фігурантам бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір».Їх звинуватили в участі у визнаній в Росії терористиній організації «Хізб ут-Тахрір».

Відтак Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Ще трьох фігурантів Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова та Зеврі Абсеітова — до 9 років колонії суворого режиму.

21 грудня всі фігуранти справи виступили з останнім словом у суді — жоден не визнав своєї провини та назвав звинувачення політично вмотивованим.

Чотирьох кримських татар-мусульман Енвера Мамутова, Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова та Зеврі Абсеітова затримали 12 травня 2016 року після обшуків у будинках. Їх підозрювали в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка визнана терористичною в Росії. Їх називають бахчисарайською четвіркою «справи Хізб ут-Тахрір».

Напередодні в анексованому Криму запустили флешмоб на підтримку кримських татар-мусульман, яких несправедливо звинувачують у злочинах.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Хізб ут-Тахрір»: Нас судять з почуття ненависті.

/Анна Кириченко

Пов`язані новини