Міністерство закордонних справ України назвало черговою спробою порушення державного суверенітету заяви російської окупаційної влади про намагання дозволити українцям голосувати за поправки до конституції РФ.

Відповідну заяву відомство оприлюднило в п’ятницю, 19 червня.

«Рішення про масову видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях Донбасу становить грубе втручання у внутрішні справи та є продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу», — зазначається в повідомленні.

МЗС також наголошує, що проведення голосування за поправки до російської конституції в тимчасово окупованому Криму будуть юридично нікчемними й незаконними з погляду як українського законодавства, так і міжнародного права.

«Спільною відповіддю на незаконні дії РФ має бути посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора. Залучення до участі у російському референдумі власників незаконно виданих паспортів громадянина РФ у Криму та на Донбасі спотворює і ставить під сумнів результат загальноросійського голосування», — додають у відомстві.

1 липня в Росії відбудеться голосування за поправки до російської Конституції. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще на два строки — тобто теоретично до 2036 року.

Поділитись: