Міністерство закордонних справ України викликало посла Чеської Республіки Радека Матулу для надання роз'яснень з приводу зустрічі президента країни Мілоша Земана з представниками неурядової організації «Світова рада підкарпатських русинів».

Про це повідомили в пресслужбі МЗС.

«Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів», — йдеться в заяві.

У міністерстві додали, що чеська сторона має підготувати з цього приводу офіційну інформацію.

Також у відомстві зазначили, що надалі рішуче реагуватимуть на будь-які спроби ставити під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.

Президент Чехії Мілош Земан 3 вересня зустрівся з представниками чеської неурядової організації «Світова рада підкарпатських русинів». Зустріч провели з нагоди 100-річчя з початку перебування Підкарпатської Русі (нинішнього Закарпаття) у складі Чехословаччини. Земан на зустрічі заявив, що згодний виступати посередником між українською владою і русинами. Учасники нібито делегації русинів заявили, що вони вимагають статусу окремого народу та автономії.

Поділитись: