МЗС викликало до себе апостольського нунція через заклик Папи Франциска «підняти білий прапор»

Міністерство закордонних справ запросило до себе апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса через пропозицію Папи Франциска «підняти білий прапор» та «вести переговори».

Про це йдеться у заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві Кульбокасу повідомили, що в Україні розчаровані словами понтифіка щодо «білого прапора» та необхідності «проявити хоробрість і вести переговори» з росією.

Там пояснили, що замість закликів, які легалізують право сильного та заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права, від глави Святого Престолу очікують «сигналів» до світової спільноти щодо необхідності негайно об’єднати сили для перемоги «добра над злом».

Також у МЗС зазначили, що очікують, що Папа Римський надалі звертатиметься до «нападника, а не до жертви».

Водночас відомство наголосило, що Україна прагне миру, однак цей мир має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН та «формули миру», запропонованої президентом Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, у серпні 2022 року МЗС викликало Кульбокаса, щоб висловити розчарування словами Папи Франциска про загиблу доньку ідеолога «русского міра» та пропагандистку Дарʼю Дугіну.

Більше про скандальну заяву Папи

Швейцарський італомовний громадський мовник RSI ще на початку лютого цього року взяв інтерв’ю в Папи Франциска. 9 березня на нього звернуло увагу британське інформаційне агентство Reuters.

У цьому інтерв’ю Папа Римський закликав до переговорів у війні росії проти України, зазначивши, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор». Він також вказав на Туреччину як на країну, яка може допомогти з переговорами.

У Ватикані заявили, що Папа Римський закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України. Мовляв, Франциск підхопив художній образ «білого прапора», запропонований журналісткою, щоби «вказати на припинення військових дій, перемир’я, досягнуте за допомогою сміливості переговорів».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що «найсильніший — той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це "переговорами"». А український президент Володимир Зеленський порівняв церкву, яка перебуває на передовій з бійцями, маючи на увазі капеланів, і тих, хто, за словами президента, займається «віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити».