На 100-й день війни з Маріуполя зміг виїхати 8-річний хлопчик, який у щоденнику описував блокаду
З Маріуполя разом із родиною вдалося виїхати 8—річному Єгору — це хлопчик, який у своєму щоденнику описував жахи війни та блокади міста.
Про це повідомив маріупольський фотограф Євген Сосновський, який і опублікував щоденник хлопчика.
За його словами, родина виїхала на 100-й день війни. Виїхали двоє поранених дітей, зокрема і Єгор, їхня мати та бабуся. Вони вже у безпеці в Запоріжжі.
Що передувало?
На початку травня Євген Сосновський опублікував щоденник місцевого хлопчика, який переживає блокаду Маріуполя. Євгену вдалося опублікувати кадри після того, як він виїхав з міста.
8-річний хлопчик писав про свою рану на спині, поранення сестри у голову та дірку в маминій нозі.
«У мене померли дві собаки, бабуся Галя та улюблене місто Маріуполь», — писав хлопчик.
Євген розповідав BBC, що є двоюрідним дідусем хлопчика. За його словами, вже після початку війни Єгор разом із мамою та 15-річною сестрою прийшли до його квартири. Вони були поранені внаслідок вибуху. Через деякий час родина перемістилась до підвалу сусіднього будинку. Там Євген помітив, що 8-річний хлопчик веде щоденник.
На початку травня Сосновський із дружиною та тещею сіли на евакуаційний автобус, що виїжджав гуманітарним коридором. Флешкартку з 400 фотографіями чоловік заховав в особистих речах, щоб її не знайшли під час перевірок.
Що відбувається у Маріуполі?
Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо, за попередніми оцінками, в Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.
Радник мера Петро Андрющенко розповідав, що окупаційна влада готується зносити пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Мешканців виганятимуть на вулицю, незалежно від стану будівель. За даними Офісу омбудсмена, тисячі маріупольців у місті потерпають від голоду.
У перший тиждень травня за підтримки ООН Україна евакуювала мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які обороняли «Азовсталь». Наразі усіх українських захисників вивезли на тимчасово окуповані території, згодом їх мають обміняти.
Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки того, що «життя в місті повертається».
- Поділитися: