Війна

На 39 шахтах на окупованих територіях існує загроза виникнення техногенних аварій — міністр екології

Громадське
Війна/На 39 шахтах на окупованих територіях існує загроза виникнення техногенних аварій — міністр екології
Зберегти
Вигляд
На сьогодні на об’єктах критичної інфраструктури та, зокрема, на шахтах, які затоплюються, існує загроза виникнення техногенних аварій. У 2018 році кількість таких шахт збільшилася до 39 у порівнянні з 2017 роком (33 шахти). Всі вони знаходяться на непідконтрольній Україні території.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак на презентації інформаційної системи DEIS, яка дозволяє відстежувати екологічну ситуацію на територіях, постраждалих внаслідок війни на сході України. 

Інформаційна система довкілля Донбасу доступна на сайті deis.menr.gov.ua. Вона накопичує дані про екологічні ризики, якість повітря, води, стану лісових ресурсів та природоохоронних територій. 

«Треба закінчити війну, забрати війська РФ з цих територій і тоді Україна зможе повноцінно контролювати цю ситуацію. Зараз ми не маємо доступу до багатьох техногенних об’єктів і загроза аварії досі зростає», — повідомив Семерак.

Також на заході представили нову програму моніторингу якості води басейну річки Сіверський Донець Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

«Щоб уникнути техногенної катастрофи в басейні річки Сіверський Донець, треба закінчити війну» — наголосив Семерак.

У листопаді повідомлялося, що на Луганщині 30 днів під землею страйкували шахтарі з вимогою виплати зарплатні.

/Інна Савицька

Пов`язані новини