На шахті імені Капустіна підприємства «Лисичанськвугілля» на Луганщині 30-й день страйкують шахтарі на глибині 600 метрів з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі.

Про це Громадському повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Він зазначив, що станом на 16 листопада 14 шахтарів беруть участь у страйку під землею. Проте не всі 14 з них страйкуть упродовж 30 днів.

Головною вимогою шахтарів лишається виплата заборгованості по зарплаті, її підвищення та модернізація шахти.

Волинець також повідомив, що в одного гірника помітили дивну поведінку — пізніше лікар поставив діагноз шизофренія, його забрали з шахти. Зазначимо, що одного шахтаря госпіталізували 29 жовтня.

Також упродовж останніх двох днів шахтарів не можуть повноцінно годувати, їм спускають суп та чай. Раніше профспілка шукала спонсорів для харчування. Для того, аби прогодувати 14 шахтарів один день, треба 3 тисячі гривень.

За словами Волинця, сидіти в шахті фізично дуже складно —  «там холодно, повітря відпрацьоване». У деяких місцях є грибок та бігають щури.

«Уявіть собі, що ви в погребі сидите 20-30 діб», — описав атмосферу в шахті голова профспілки.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова 23 жовтня звернулася до очільника Міненерго Ігоря Насалика з вимогою термінового погашення заборгованості по зарплатні шахтарів.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Поділитись: