На індонезійському острові Балі близько тисячі українців не можуть потрапити до України.

Про це hrpmadske розповів очевидець Артем Карганов.

За його словами, оскільки влада Індонезії закрила кордони з 20 березня для людей без віз і без довідок про здоров’я, українцям довелось заплатити міграційній службі країни штраф за overstay.

«Після заяви (президента України Володимира Зеленського про закриття регулярного авіасполучення — ред.) люди кинулися міняти/купувати квитки додому і зіткнулися з ситуацією, що квитків просто не було. На наступний ранок з'явилися квитки і можна було їх поміняти додатково за 600 доларів. Таких грошей у багатьох з нас просто не має», — повідомив очевидець.

За словами Карганова, український консул запевнив, що усі дані про українців відправлені в відповідні інстанції в Індонезії і платити за перевищення терміну перебування не доведеться.

«За фактом, в імміграційних службах на людей кричали, говорили, що вони зобов'язані заплатити штраф, після надання паперів, які консул говорив надати, як доказ нашої правоти, в імміграційці просто сміялися в обличчя», — розповів очевидець.

Він також розповів, що чимало людей витратили гроші на квитки, які постійно скасовувалися або переносилися авіалініями.

«Нам надали варіант, що ми можемо поміняти на наших авіалініях квитки до Стамбула і звідти купити квитки в SkyUp. Але по факту, щоб обміняти квитки до Стамбула — потрібно заплатити і ще потім купити квиток. Знову для багатьох непідйомна сума», — повідомив очевидець.

Як зауважив Карганов, українці склали списки, хто якими авіалініями мав летіти, «щоб держава могла домовитися з цими авіалініями про те, що можна організувати рейси для нас і за нашими ж оплаченими квитками». Також, громадяни України на Балі мають намір записати відеозвернення до президента та уряду.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: