Британський уряд оштрафував банк Standard Chartered Bank (SCB) на 20,47 мільйона фунтів стерлінгів за те, що цей банк порушив режим санкцій, накладених на Росію за порушення територіальної цілісності України.

Про це повідомляє ресурс EU Sanctions.

Підставою для накладання штрафу, який став рекордним у британській банківській практиці, стало те, що SCB надав кредити турецькій «дочці» російського «Сбербанку» — DenazBank.

Кредити, за які оштрафували британський банк, видавалися ще у 2015-2018 роках. Санкції, які забороняють кредитувати російські банки, набули чинності у 2014 році.

Санкції спочатку були запроваджені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дестабілізаційні дії Росії проти України. У вересні 2014 року ЄС посилив ці санкції.

У 2014 році ЄС запровадив проти РФ економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори економіки. У березні 2015 року лідери ЄС вирішили пов’язати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував чинність цих санкцій на півроку.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: