У Чернівецькій області за минулу добу зафіксували 89 нових випадків захворювання на COVID-19. Це найвищий показник за останні кілька тижнів. Крім того Кіцманський район потрапив до «червоної зони» за рівнем поширення вірусу. Перед цим ситуація з коронавірусом в регіоні покращувалася. Чому так?

Про рекордну кількість нових випадків за останні кілька тижнів повідомив очільник Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук.

Його заступниця Наталія Гусак розповіла нам, що спалах коронавірусу зафіксували конкретно в Кіцманському районі, який на державному рівні вже визнали «червоною зоною». За її словами, епідеміологи вже встановили, що спалах зафіксували у трьох селах і пов'язані вони з двома весіллями.

«Зараз працюють наші епідеміологи в цих районах, описують контактних осіб, відправляємо їх на самоізоляцію, відповідно до постанови Кабміну. Це буквально 3 села Кіцманського району. І воно почало поширюватися, бо контактні особи так само заражували в себе в родинах людей», — розповіла Гусак.

Що кажуть медики?

Також про збільшення кількості нових випадків коронавірусу протягом останнього тижня розповіла нам Ольга Кобевко — лікарка-інфекціоністка з 13-річним досвідом роботи, яка нині працює у двох лікарнях Чернівців, що приймають пацієнтів з коронавірусом (першій міській та обласній).

«Наприклад, вчора (31 липня — ред.) у нас в одній з лікарень з наших 60 ліжок в інфекційному відділені були 64 пацієнти. Але у нас є ще додаткові ліжка, які розгорнуті під коронавірус, тому проблем з цим немає. Але ми бачимо збільшення, тому що минулого тижня у нас цифра була — не більше як 50», — розповіла лікарка.

В ОДА переконують, що наразі заповненість ліжок в лікарнях першої хвилі не перевищує 46%.

Також Кобевко каже, що причиною погіршення ситуації з коронавірусом в області може бути також послаблення карантину, переповнений громадський транспорт і зупинки, та проведення масових заходів після посту, зокрема весіль.

«Буковина є дуже релігійною і у нас дотримують релігійних постів. Під час посту не влаштовують свят, а от нещодавно закінчився піст і після нього починаються весілля, за традиціями. І, напевно, збільшилася кількість людей, які збираються у великі групи», — розповіла інфекціоністка.

Як будуть реагувати на нові спалахи?

В ОДА кажуть, що перебування Кіцманського району в «червоній зоні» чітко визначає заходи, які мають ліквідувати нові спалахи. Так, в таких районах не працюватимуть заклади громадського харчування, не проводитимуть масові заходи, зокрема весілля, не працюватиме громадський транспорт. Заборони почнуть працювати з 3 серпня.

«Ми прогнозуємо, що ми за наступний тиждень локалізуємо дуже чітко Кіцманський район і сподіваємося, що вдасться стабілізувати ситуацію», — кажуть в ОДА.

Зазначимо, що Чернівецька область на початку карантину була першою в Україні за рівнем поширення коронавірусу. Тоді щодня там фіксували до ста нових випадків, але влітку ситуація в регіоні стабілізувалася. З 1 липня там послабили карантин, зокрема відновили внутрішньообласне сполучення та дозволили роботу спортзалів та ресторанів.

Наразі Буковина четверта в Україні за кількістю випадків COVID-19. Там їх загалом зафіксували уже 5875.

Поділитись: