На Черкащині затримали першокурсника, який проводив псевдомінування. Хлопця координували з Росії ㅡ СБУ

Служба безпеки України заявила про викриття мережі зловмисників, які здійснили 9 анонімних повідомлень про нібито мінування установ на Черкащині. Робили це через закриті Telegram—чати, що керуються з території РФ. Правоохоронці затримали ймовірно причетного до справи студента.
Про це повідомив пресцентр СБУ.
За даними слідства, студент-першокурсник одного з місцевих коледжів на замовлення повідомляв поліції про нібито мінування різних об’єктів. Протягом січня через закритий Telegram-канал він «мінував» школи, коледжі, житлові будинки та торговельно-розважальні центри Черкащини.
Крім цього, він створив власний Telegram-канал, де публікував фото та відео про результати «замінувань», а також отримував нові замовлення. Зокрема, через цей канал хлопець отримував завдання щодо псевдомінувань від російських кураторів, а також оплату за їх виконання, повідомляють в СБУ.
Слідчі затримали студента в його навчальному закладі. Той зізнався у вчиненні псевдозамінувань та пояснив, що просто хотів збільшити рейтинг власного Telegram-каналу й заробити.

Правоохоронці провели обшуки, під час яких вилучили комп’ютерну техніку та мобільний телефон, на яких зокрема задокументовано листування з російськими кураторами та отримання замовлень від них.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 8 років.
Як повідомляють у Черкаській обласній прокуратурі, правоохоронці також викрили двох неповнолітніх віком 15 та 14 років, які здійснювали неправдиві повідомлення про замінування установ Черкащини.
За словами представників СБУ, до псевдомінувань найчастіше залучають громадян України, яким куратори з РФ обіцяють анонімність та надають чіткі інструкції. У відомстві наголосили, що знайдуть «анонімних терористів» та притягнуть до кримінальної відповідальності.
Хвиля «мінувань»
Протягом останніх тижнів у низці регіонів України надходили повідомлення про нібито замінування станцій метро, аеропортів, будівель держорганів та навчальних закладів. В СБУ та Міністерстві внутрішніх справ це пов'язують із гібридною війною РФ та закликають не панікувати.
Упродовж усього 2021 року було 1 100 неправдивих анонімних повідомлень, а від початку 2022 року й станом на 21 січня їх уже понад 300. Жодне з них після перевірок не підтвердилось. Проте в Миколаєві та Черкасах через регулярні «мінування» школи навіть вирішили перевести на дистанційне навчання.
Правоохоронці 21 січня встановили, що Кривому Розі студент нібито через закритий Telegram-чат, яким керують російські спецслужби, замовив неправдиве мінування місцевого коледжу. Його затримали, тепер хлопцю загрожує до 6 років в'язниці.
- Поділитися: