На Чернігівщині унаслідок вогнепального поранення помер український режисер Леонід Кантер. За попередніми даними, Кантер скоїв самогубство.

На Чернігівщині унаслідок вогнепального поранення помер український режисер Леонід Кантер. За попередніми даними, Кантер скоїв самогубство.

Інформацію Громадькому підтвердили в поліції Чернігівської області. Також факт загибелі Кантера підтвердила його колега Катерина Мізіна.

Повідомлення до поліції надійшло 4 червня, близько 22 години. На місці поліція знайшла передсмертну записку та вогнепальну зброю. 

«Чоловік мав смертельне поранення в щелепу. Характер поранення та передсмертна записка вказують на те, що це було самогубство», — сказав речник поліції області Сергій Бриль.

Наразі поліція відкрила провадження за статтею 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. Зазначимо, що за фактом загибелі за будь-яких обставин слідчі спочатку відкривають справу за цією статтею.

Правоохоронці схиляються до версії про самогубство, зараз планують опитати родичів, аби встановити причини загибелі Кантера.

Леонід Кантер був режисером фільму «Міф» про Василя Сліпака, оперного співака та учасника бойових дій, який загинув на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Міф» про Василя Сліпака: інтерв'ю з режисером фільму

Один із найвідоміших мистецьких проектів Леоніда Кантера має назву «З табуретом до океану». Ідея полягала в тому, щоб віднести чотири кухонних табурети на береги чотирьох океанів. У межах проекту Кантор із друзями мандрував світом із табуретом, розігруючи вуличні вистави, знімаючи фільми, та описуючи свої пригоди. У 2014 Кантер видав книжку «З табуретом до океану» у співавторстві з Павлом Солодьком, в якій описав свої мандри.

«Якщо не рахувати декількох поїздок у Росію, то моя перша серйозна мандрівка за кордон — до Атлантичного океану. Це був 2005 рік. Тоді ми з друзями заснували вуличний театр і ходили з виставами по всій Україні. Але потім вирішили, що треба їхати в світ. Так народилася ідея квесту «З табуретом до океану». Суть проста — віднести звичайну кухонну табуретку на береги чотирьох океанів. А для цього потрібно вирушити у подорож автостопом. Охочих виявилося семеро», — розповідав Кантер в інтерв’ю проекту «The Ukrainians».

1 червня 2018 року Кантер писав у Facebook, що його команда працює над створенням нового фільму.

«Це буде захоплююча пригодницька стрічка «Людина з Табуретом», — писав він.

У 2007 році Леонід Кантер оселився на хуторі Обирок у Чернігівській області, де спільно з дружиною Діаною Карпенко заснував творче поселення, де збирав друзів з усього світу, організовував фестивалі, мистецькі заходи, творчі школи і народні свята. Серед найвідоміших – фестиваль «Хліб своїми руками» та фестиваль африканської культури «Мама Африка».

У 2014 році режисери Леонід Кантер та Іван Ясній створили документальний фільм «Війна за свій рахунок», а в 2015 році повнометражний документальний фільм про війну на Донбасі «Добровольці Божої Чоти». Зйомки у зоні бойових дій, зокрема у селі Пісках та Донецькому аеропорті, велися кілька місяців. У фільмі знімалися воїни ДУК (Ярош Дмитро, «Гатило», «Богема» та інші).

У 2014 Леонід дав інтерв'ю Громадському про ситуацію в анексованому Криму.

 

Поділитись: