В окупованому Криму, в селі Верхня Кутузовка 19 липня російські силовики проводять обшук в будинку фігуранта «ялтинської  справи Хізб ут-Тахрір» Мусліма Алієва.

В окупованому Криму, в селі Верхня Кутузовка 19 липня російські силовики проводять обшук в будинку фігуранта «ялтинської  справи Хізб ут-Тахрір» Мусліма Алієва.

За інформацією юриста Лілі Геменджі, на його старшу дочку Гульсум Алієву, активістку «Кримської солідарності», складено протокол. Її звинувачують за статтею 282 КК Росії (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).

Активісти повідомляють, що у всієї родини вилучили телефони і техніку. Постанова про обшук виписана «суддею» підконтрольного окупаційній владі Алуштинського міського суду. У всієї родини вилучили телефони і техніку.

Як повідомлялося, 19 липня до будинку фігуранта «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» Мусліма Алієва в анексованому Криму прийшли підконтрольні окупаційній владі силовики.

Нагадаємо, 10 травня у селі Орлине поблизу Севастополя в анексованому Криму невідомі без форми прийшли з обшуками до будинків кримських татар, за підсумками яких затримали Ернест і Енвер Сейтосманові.

11 травня суд взяв під варту Енвера Сейтосманова до 9 липня. 

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Загалом же у січні 2015 року у справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов, Рустем Ваит. Пізніше — Ферат Сайфуллаев, в лютому 2016 року — Емір-Усеїн Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук.

Адвокат затриманих повідомляв, що у російському СІЗО з них знущаються.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile