У зоні бойових дій на Донбасі 17 вересня бойовики один раз порушили мирні домовленості, стріляючи у бік українських підрозділів. Обійшлося без жертв та поранених.

Про це повідомляє пресслужба штабу операції Об’єднаних сил.

Так, вогневу провокацію зі стрілецької зброї зафіксували біля Новогригорівки на Донеччині. На усіх інших ділянках уздовж лінії зіткнення режим припинення вогню зберігався у повному обсязі.

Від початку поточної доби, 17 вересня, бойовики один раз порушили режим «тиші» : з підствольного гранатомета стріляли поблизу населеного пункту Водяне. Українські військовослужбовці вогонь у відповідь не відкривали як учора, так і сьогодні.

Станом на 17 вересня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 052 порушень «тиші» від початку перемир'я 27 липня. Загалом було 193 вибухи, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 837 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Поділитись: