В ОБСЄ заперечили слова ватажка бойовиків так званої «ДНР» про те, що українські військові облаштували нові позиції біля Горлівки. Під таким приводом бойовики хочуть порушити перемир’я.

Про це йдеться у звіті спостережної місії ОБСЄ, на що звернули увагу «Новости Донбасса».

Там зазначають, що здійснювали спостережні польоти над вказаною ділянкою (біля н.п. Шуми) з грудня 2019 року до 2 вересня 2020 року.

«Виявлено 25-метрове продовження траншеї на позиціях Збройних сил України (видно на знімках до 5 липня 2020 року). Від 5 липня змін у цьому районі не зафіксовано», — йдеться у звіті.

Зазначимо, що перемир’я розпочалось вже наприкінці липня, тобто українські військові не могли порушити його ще до того, як про нього домовились. 

Саме про ці висновки ОБСЄ йшлося на позачерговому засіданні ТКГ, де українська сторона продемонструвала саме цей звіт. Глава української делегації Леонід Кравчук наголосив, що Україна цінує перемир'я, тому постійно слідкує за тим, як воно дотримується.

«Важливо, що це повністю підтверджується також у звітах СММ ОБСЄ», — додав він.

Привід порушити режим припинення вогню

Вчора, 5 вересня, так званий глава «ДНР» Денис Пушилін наказав бойовикам знищити позиції української армії під Горлівкою, які нібито облаштовані всупереч перемир'ю. Відкрити вогонь вони погрожують зранку 7 вересня.

Після цього українська сторона заявила про намір скликати позачергове засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Також глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що подібні заяви бойовиків свідчать про намір Росії порушити перемир'я. Детальніше про реакцію України читайте тут.

Приводів то й не треба

Як показує практика, якщо перемир'я хочеться порушити, то ніхто не заборонить бойовикам стріляти. Так, сьогодні, 6 вересня, на 42-ий день режиму всеосяжного припинення вогню бойовики вперше відкрили прицільний вогонь, внаслідок чого український військовий дістав поранення.

Штаб операції Об'єднаних сил дав бойовикам «другий шанс», тому ЗСУ вогонь у відповідь не відкрили, але в штабі обіцяють, що наступного разу обов'язково дадуть відсіч.

Поділитись: