Бойовики у зоні бойових дій на Донбасі 14 серпня інженерно обладнували свої позиції поблизу двох населених пунктів попри те, що такі дії заборонені всеосяжним перемир'ям від 27 липня. Також бойовики відкрили вогонь поблизу Авдіївки.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Так, бойовики інженерно обладнували позиції біля Хутора Вільного з напрямку тимчасово окупованого Золотого-5 та біля Новгородського з напрямку непідконтрольної Широкої Балки.

Серед українських військових бойових втрат чи поранень немає.

Місія ОБСЄ станом на вечір 13 серпня загалом нарахувала 332 порушення всеосяжного перемир'я від його початку 27 липня.

Зокрема це 63 вибухи, 5 освітлювальних ракет, два невизначені боєприпаси, що пролетіли, та 262 черги й постріли зі стрілецької зброї.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що через обстріли бойовиків жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Поділитись: