На Донбасі до 50% тих, хто воює на боці бойовиків самоназваних «ДНР» та «ЛНР», є громадянами Росії.

На Донбасі до 50% тих, хто воює на боці бойовиків самоназваних «ДНР» та «ЛНР», є громадянами Росії.

Про це заявив в інтерв’ю каналу CBS News президент України Петро Порошенко, передає прес-служба Адміністрації президента.

Порошенко наголосив, що Україна має підтверджені дані про перебування на окупованій частині Донбасу регулярних російських військ.

«Ми маємо підтверджені цифри, що в різні періоди їх кількість була від 10 тисяч до 2,5 тисяч регулярних російських військ на окупованій території. Плюс вони мають майже 50 тисяч військ так званих «російських волонтерів», які були набрані через російську мобілізаційну систему і направлені туди», — заявив президент.

Раніше Служба безпеки України встановила, що операцією з обстрілів Маріуполя у січні 2015 року керували російські військові.

Група міжнародних розслідувачів Bellingcat за кілька годин до брифінгу глави СБУ Грицака також оприлюднила матеріали, що підтверджують участь Збройних сил Росії в обстрілах Маріуполя. Bellingcat виявило участь дев'ятьох російських офіцерів в цих операціях , у тому числі одного генерала, двох полковників і трьох підполковників.

Поділитись: