У зоні бойових дій на Донбасі 23 вересня українські військовослужбовці зафіксували три порушення з боку бойовиків.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Так, на Приазов’ї, всупереч домовленостям, досягнутим у межах Тристоронньої контактної групи, українські військові задокументували прольоти двох безпілотних літальних апаратів бойовиків з перетином лінії зіткнення. Українськими засобами радіоелектронної боротьби БПЛА типу «Квадрокоптер» і «Фантом-4» було подавлено.

Проголошений режим припинення вогню бойовики порушили поблизу Попасної, здійснивши два постріли з автоматичного станкового гранатомета. Українські військові зброю у відповідь не застосовували. Обійшлося без бойових втрат.

Неподалік населеного пункту Піски внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої двоє військовослужбовців зі складу Об'єднаних сил отримали осколкові поранення. Їх оперативно доправили до медичного закладу.

У районі населеного пункту Новозванівка військовослужбовці Збройних сил ліквідували осередки загоряння сухої трави. Поширення пожежі вдалося уникнути.

Сьогодні, 24 вересня, режиму «тиші» на всіх ділянках лінії зіткнення бойовики дотримуються.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 23 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 228 порушення «тиші» Загалом було 217 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 989 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Поділитись: