У зоні бойових дій на Донбасі українські військові збили два безпілотники бойовиків, які попри домовленості перетнули лінію розмежування.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Сталося це в районі Водяного. Українські військові зафіксували прольоти двох безпілотних літальних апаратів типу «Квадрокоптер» і «Фантом-4».

У штабі зазначають, що засобами радіоелектронної боротьби безпілотники були подавлені, що унеможливило їх подальше застосування.

Порушень режиму тиші 23 вересня на всіх ділянках лінії розмежування зафіксовано не було, кажуть у штабі.

Водночас двоє українських військових підірвалися на невідомому пристрої біля селища Піски на Донеччині, їх госпіталізували.

Яка ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: