У зоні бойових дій на Донбасі 13 липня бойовики 18 разів порушили режим припинення вогню. Унаслідок обстрілів троє українських військовослужбовців загинули, один — дістав поранення, ще один — бойове травмування.

Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Бойовики застосували заборонені Мінськими домовленостями міномети 120-го та 82-го калібру, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю.

Під обстріли потрапили позиції військ поблизу Сартани, Водяного, Авдіївки, Пищевика, Кам’янки, Славного, Первомайського.

Також обстріли фіксували біла Луганського, Кримського, Оріхового, Хутора Вільного, Майорська. Крім того, бойовики обстріляли ділянку розведення сил та засобів № 2 Золоте, випустивши 1 міну калібру 120 мм.

У штабі нагадали, що під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця поблизу селища Зайцеве евакуаційна група потрапила у засідку. Бойовики застосували стрілецьке озброєння, практично впритул розстрілявши представників евакуаційної групи. Унаслідок обстрілу загинув військовий медик, один військовослужбовець дістав поранення, а ще один — бойове травмування. Завершити евакуацію тіла не вдалося, оскільки бойовики продовжили обстріл вже з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. Два тіла загиблих досі перебувають на місці обстрілу та потребують евакуації.

Чому це важливо: Війна на Донбасі розпочалася у квітні 2014 року й триває вже сьомий рік. За останніми даними управління Верховного комісара ООН з прав людини за весь період збройного конфлікту, з 14 квітня 2014 року до 15 лютого 2020 року від нього постраждали близько 41-44 тисяч людей. 

Точну кількість загиблих підрахувати неможливо. За 6 років війни, за даними ООН, унаслідок бойових дій загинуло від 13 до 13,2 тисячі людей: приблизно 4 тисячі 100 українських військовослужбовців, 5 тисяч 650 бойовиків та понад 3 тисячі цивільних.

Також відомо, що внаслідок війни на Донбасі від 29 до 31 тисячі людей дістали поранення: приблизно 7-9 тисяч цивільних, від 9,5 до 10,5 тисяч українських військовослужбовців і від 12,5 до 13,5 тисяч бойовиків.

Поділитись: