Упродовж 2018 року моніторингова місія ООН з прав людини зафіксували 55 загиблих серед цивільного населення у зоні бойових дій на Донбасі.

Це найнижчий річний показник кількості жертв серед цивільного населення за весь період війни, повідомила голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер під час брифінгу у Києві.

«У 2018 році ми зафіксували 279 жертв серед цивільного населення — 55 людей загинуло і 224 поранено. Це — вдвічі менше, аніж жертв серед цивільного населення у 2017 році та найнижчий річний показник кількості жертв серед цивільного населення за весь період конфлікту», — зазначила Фрейзер.

Також вона повідомила, що з 16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року місія зафіксувала найменшу кількість жертв серед цивільного населення за всі періоди. Зокрема, загинули двоє, а ще 11 чоловіків і 3 жінки дістали поранення.

Загалом з початку війни, за даними моніторингової місії, понад 3 тисячі цивільних загинули та до 9 тисяч дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чекати чи домовлятися: два базові сценарії, як зупинити війну на Донбасі, від кандидатів у президенти

Нещодавно в ООН заснували Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні й закликали донорів приєднатися до нього, щоб допомогти мешканцям Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Майдан – Крим – Донбас: головні події п'яти років війни

Поділитись: