Поблизу міста Верхньоторецьке Донецької області станом на ранок 6 вересня повністю загасили пожежу. Водночас під час її гасіння полум’ям відрізало від решти особового складу двох військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил.

Як повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил, пошуки військових тривають.

Також зараз продовжують гасити пожежу поблизу Луганського, а в районі населених пунктів Трьохізбенка, Лопаскине та Лобачеве осередки загоряння вдалося локалізувати.

Що стосується режиму «тиші» на Донбасі, минулої доби, 5 вересня, він спостерігався на усій лінії зіткнення. Жодної провокації від бойовиків не зафіксували й від ранку сьогодні.

Станом на вечір 4 вересня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 936 порушень «тиші» від початку перемир'я 27 липня. Загалом було 159 вибухів, два невизначені боєприпаси, що пролетіли, 13 освітлювальних ракет та 762 постріли.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що через обстріли бойовиків жоден український військовий не загинув і не дістав поранення. Проте декілька разів українські військові підірвалися на вибухових пристроях.

Поділитись: