Ватажок бойовиків так званої «ДНР» пригрозив обстріляти українські позиції, нібито облаштовані в порушення перемир’я. Україна у відповідь скликає Тристоронню контакту групу на переговорах по Донбасу у Мінську.

«Наказ» бойовикам на знищення опублікували на сайті так званого глави «ДНР».

Йдеться про інженерні споруди біля Горлівки (за 600 метрів від н.п. Шуми), які, як стверджують бойовики, зведені в порушення угоди про всеосяжний режим припинення вогню. Стріляти Пушилін пригрозив з 8 ранку 7 вересня.

Реакція України

На цю заяву вже відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який заявив в ефірі телеканалу «Прямий», що представники так званих «ДНР» підтвердили ТКГ намір відкрити вогонь.

«Президент був проінформований про це, він надзвичайно занепокоєний цим. Ми одразу зробили крок у відповідь. Ми, Україна, скликаємо позачергове засідання Тристоронньої контактної групи буквально на завтра», — розповів він.

Міністр додав, що представниця голови ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау цю пропозицію підтримала, а відповіді від Росії ще чекають.

«Я бачив документ, що вони (бойовики — ред.) прислали. Очевидно, що це відчайдушний пошук приводу, щоби порушити режим припинення вогню», — вважає глава МЗС.

Насамкінець Кулеба пояснив, що мета завтрашнього засідання ТКГ — запобігти обстрілу бойовиків, бо Україна зацікавлена у продовженні перемир’я.

«Ми ніколи не продемонструємо якусь м’якість, не підемо на неприйнятні поступки, але режим припинення вогню повинен діяти, тому що кінцевою нашою метою є деокупація наших територій. Але це, як то кажуть, кінцева зупинка, а початкова зупинка, на якій всі сідають, — це припинення вогню. Якщо ми не сіли на початковій зупинці, ми ніколи не доїдемо до кінцевої», — підсумував він.

Зазначимо, що бійці 503-го батальйону морської піхоти, які на вказаних позиціях перебувають, відреагували трохи менш дипломатично, ніш глава МЗС.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що через обстріли бойовиків жоден український військовий не загинув і не дістав поранення. Проте декілька разів українські військові підірвалися на вибухових пристроях.

Поділитись: