У Донецькій області Служба безпеки України затримала колишнього бойовика батальйону «Восток». Чоловік воював на боці бойовиків проти української армії в районі Донецького аеропорту.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Бойовик — мешканець Маріуполя, у 2014 році добровільно приєднався до лав так званого «батальйону». Воював кулеметником. Окрім боїв за Донецький аеропорт, брав участь у боях у районі Авдіївки та Пісків.

Правоохоронці зазначають, що у 2015 році бойовик залишив угруповання і виїхав на територію РФ, де переховувався від правосуддя.

Його затримали, коли він приховано прибув на підконтрольну Україні територію.

Бойовику повідомили про підозру за статтею про «участь у терористичній групі чи терористичній організації».

Аеропорт Донецька не працює з травня 2014 року, коли там почалися бойові дії. За менш ніж рік боїв аеропорт було зруйновано.

19-20 січня 2015 року бойовики підірвали термінал ДАП протикорабельними бомбами. Частина українських військових, які тримали оборону 242 дні, загинула під завалами від потужного удару, когось застрелили в бою, когось — у полоні. Досі ніхто не береться назвати точну кількість загиблих. Всі, хто обороняв аеропорт, хто загинув і хто залишився живим, увійшли в історію, як «кіборги». Утім, питанням для багатьох як військових, так і для цивільних, досі залишається — чи варто було обороняти «коробку зі скла», якою на той момент уже був аеропорт. Питання також — чому не укріплювали об’єкт, доки позиції українських військових були сильними.

Про оборону Донецького аеропорту український режисер Ахтем Сеітабалєв зняв фільм «Кіборги». А Національний банк України випустив монети з захисниками аеропорту.

Поділитись: