Економіка / Ціни

На електронних торгах орендна плата за землю в середньому зростає на третину — СЕТАМ

СЕТАМ
Економіка/Ціни/На електронних торгах орендна плата за землю в середньому зростає на третину — СЕТАМ
Зберегти
Вигляд
У ході проведення електронних торгів на права оренди сільськогосподарської землі, річна орендна плата в середньому зростала на 34,3% від стартової ціни.

В той же час, на деякі лоти вартість зростала у 8 та 13,5 разів. Про це повідомляють у Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) за підсумками перших аукціонів з продажу прав оренди на землю.

Зокрема, ділянка землі на території Команської сільської ради, що на Чернігівщині, зросла у 8 разів. За її оренду переможець лоту погодився сплатити 157,78 тисяч гривень. В той же час, ділянка землі на Кіровоградщині у ході торгів подорожчала з 9,6 тисяч до 122,16 тисяч гривень на рік, тобто у 13,5 разів.

«Висока конкурентність — основна перевага електронних аукціонів. Як результат — різке зростання ціни від оціночного рівня. Таке перевищення означає, що власник здаючи в оренду через наш сервіс отримує більше грошей, ніж за будь-яких альтернативних умов», — наголосив генеральний директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 найдивніших лотів державного онлайн-аукціону СЕТАМ

Напередодні у СЕТАМ виставили на продаж київський торговельний центр «Гулівер». Його вартість оцінили у 18,17 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що через СЕТАМ планують продавати права оренди на сільськогосподарську землю.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

Пов`язані новини