УКРАЇНА

Права на оренду землі продаватимуть через систему Prozorro.Продажі

24 вересня, 2018 13:41
УКРАЇНА/Права на оренду землі продаватимуть через систему Prozorro.Продажі
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України анонсували запуск електронних аукціонів з продажу прав оренди на сільськогосподарську землю через систему «Prozorro.Продажі».

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України анонсували запуск електронних аукціонів з продажу прав оренди на сільськогосподарську землю через систему «Prozorro.Продажі».

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Макс Нефьодов у Facebook.

За його словами, постанову про початок пілотного проекту з продажу було ухвалено 2 місяці тому.

«За ці два місяці ми розробили нову електронну процедуру (MVP), яка відповідає всім вимогам закону. Підготували необхідні регуляторні документи. А також заручилися підтримкою міжнародних партнерів», — повідомив Нефьодов.

Зазначимо, що система «Prozorro.Продажі» може стати вже другою державною системою електронних аукціонів, через яку буде здійснюватися продаж прав на оренду сільськогосподарської землі. Раніше про початок перших аукціонів заявили у Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ).

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Пов`язані новини