На фестивалі російського кіно пам'яті Навального показують фільм «Тіні забутих предків» Параджанова

Кадр з фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова
Кадр з фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова«Довженко-Центр»

У програмі фестивалю російського кіно у Франції, присвяченого Олексію Навальному, показують фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за мотивом повісті Михайла Коцюбинського.

Про це свідчить афіша на сайті фестивалю.

Фестиваль російського кіно проводиться вже десятий рік із 7 по 17 березня у двох французьких містах — Парижі та Таверні.

«Ми вважаємо, що навіть у ці неспокійні часи, попри насильство з боку нинішньої влади, необхідно продовжувати захищати й просувати російську культуру, зокрема, у сфері кіно», — йдеться на сайті фестивалю.

У цьому ж повідомленні організатори закликають глядачів відвідати їхні кінотеатри-партнери та, зокрема, «віддати данину пам’яті Параджанову» та Отару Іоселіані — грузинсько-французькому кінорежисеру, який емігрував до Франції через радянську політику.

У неділю, 10 березня, у кінотеатрі Le Balzac у межах фестивалю демонстрували один із найвідоміших українських фільмів кінорежисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського.

«Це перший шедевр Сергія Параджанова. Ось він, радянський плавильний котел у найкращому вигляді. Немає нічого кращого, ніж вірменин із Грузії, навчений у Москві, щоб відродити зниклий український світ», — йдеться в афіші.

Загалом у межах фестивалю показують фільми, зняті як у часи СРСР, так і сучасні стрічки. Також демонструють і документальні фільми про рф. Наприклад, 9 березня відбувся показ антивоєнних фільмів.

Крім того, у межах фестивалю 13 березня відбувся круглий стіл на тему «Як можна бути росіянином сьогодні?».

Про Сергія Параджанова

Сергій Параджанов — видатний український режисер вірменського походження, який прославився своїми унікальними фільмами, такими як «Тіні забутих предків» і «Колір граната».

Параджанов також був відомий як митець, художник і поет. Його кар'єра була зірвана політичними переслідуваннями, і він провів частину свого життя, відбуваючи покарання у російській в’язниці. Тематика його робіт часто відображала українську культуру та ідентичність.

Авторка: Дар'я Головко