У межах 47-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» режисера В’ячеслава Бігуна.

У межах 47-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» режисера В’ячеслава Бігуна.

Стрічка оповідає історію ув’язнення, катування та звільнення одного з перших українських політв’язнів у Росії Юрія Яценка. 

Цей кінопоказ відбувся на знак солідарності із режисером Олегом Сенцовим, який голодує у російській колонії 19-ий день поспіль. 

Після показу фільму відбулося відкрите обговорення за участю генерального директора фестивалю «Молодість» Андрія Халпахчі, голови Держкіно України Пилипа Іллєнка, очільниці Європейської кіноакадемії Маріон Деріг, заступника міністра МЗС Василя Бондаря, а також режисера та головного героя фільму «сильні духом».

Станом на 1 червня Олег Сенцов продовжує голодування 19-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile